Sitemizde şuan toplam 2116 film bulunmaktadır.

Bir An Özgürlük İçin – Ein Augenblick Freiheit 2008 Türkçe Dublaj izle

0

bir an özgürlük için izle
Ülkesi: Fransa, Türkiye, Avusturya
Oyuncuları: Ezgi Asaroğlu, Cengiz Bozkurt, Muhammed Cangören, Fares Fares, Behi Djanati Atai
Türü: Dram Filmleri
IMDB puanı: 7.4
Yapım yılı: 2008
Alternatif isim: Ein Augenblick Freiheit
Senaryosu: Arash T. Riahi
Süresi: 110 Dak.
Yönetmeni: Arash T. Riahi
Fransa, Türkiye, Avusturya da çekimleri tamamlanıp 2008 yılında vizyona giren Bir An Özgürlük İçin filminde özet ise İran kökenli Avusturyalı yönetmen Arash T. Riahi’nin kendisinin ve yakınlarının yaşadıklarından yola çıkarak çektiği Bir An Özgürlük İçin filmi, Türkiye’de iç içe geçen 3 kaçış ve göç hikayesini anlatıyor. Filmin çok büyük bir bölümü Ankara’da geçiyor.
İran’dan Avusturya’ya kaçmış olan anne ve babalarının peşinden gitmek isteyen iki küçük çocuk olan Azade ile Arman, teyzelerinin oğlu Mehrdad ve onun arkadaşı Ali’nin yardımıyla Türkiye üzerinden Avusturya’ya gitmek için evlerini terkederler. Onlara yolda, Almanya’ya gitmek isteyen Hasan ve Lale ile çocukları Kian da katılır. Birlikte Ankara’ya gelirler, burada onlardan önce gelmiş Iraklı Kürt Manu ile İranlı Abbas ile tanışırlar.
3 grup da bir an önce Avrupa’ya gitmek isteseler de iltica edebilmek için Birleşmiş Milletler’den ve diğer makamlardan gerekli belgeleri almak hiç kolay olmayacaktır. Bir yandan da İran Gizli Servisi’nin her yerde kaçak İranlı arayan elemanlarından kaçmaları gerekmektedir. IMDB sıralamasında yer aldığı puan ise 7.4.

192
FILM BILGILERI 11 ay önce eklendi
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

en karanlık saat savaştan sonra hızlı ve öfkeli 8 karlar ülkesi kemik balta